Czy WIESZ że:

 • 80% ludzi cierpi na dolegliwości związane z kręgosłupem.
 • Człowiek spędza średnio 13 godzin dziennie siedząc, co w ciągu całego zawodowego życia daje łącznie 80 000 godzin.
 • Naukowcy zgodnie twierdzą, że pozycja siedząca nie jest naturalną pozycją człowieka.
 • Podczas siedzenia nasz organizm wraz z najważniejszą strukturą – kręgosłupem – narażony jest na nieustanne przeciążenia, sięgające wartości nawet ponad stu kilogramów.
 • Efekty tego oddziaływania doprowadzają do zmian w obrębie kręgosłupa, osłabienia wzroku, zaburzenia oddychania, nerwobóli i migren.
   
WIEMY jak temu zaradzić!

Budowa anatomiczna kręgosłupa, naukowa analiza nacisków oraz potrzeba komfortu psychofizycznego, ustanowiły potrzebę skonstruowania krzesła umożliwiającego tzw. siedzenie biodynamiczne. Polega ono na zachowaniu biologicznych predyspozycji ciała ludzkiego do poruszania się we wszystkich trzech wymiarach przestrzeni.

This movie requires Flash Player 9

Siedzenie biodynamiczne = Nieograniczona możliwość ruchu

W statycznym fotelu biurowym nacisk na kręgosłup jest jednotorowy przez co rozkłada się tylko na 1/3 powierzchni krążku międzykręgowego, powodując wysuwanie się dysku i uciskanie rdzenia kręgowego albo nerwów rdzeniowych.

Siedzenie statyczne. Rozłożenie nacisku na 1/3 połowę powierzchni całkowitej krążka międzykręgowego powoduje uszkodzenie kręgosłupa.

Wachlarz objawów może być szeroki: bóle pleców, bóle głowy, rwa kulszowa, dolegliwości sercowo-krążeniowe i wiele innych. Siedząc w niezmienionej pozycji, doprowadzamy do ucisku naczyń krwionośnych. Nieodżywione tkanki i zły przepływ krwi stają się w rezultacie przyczyną żylaków kończyn dolnych. Brak ruchu, minimalna aktywność mięśniowa oraz nacisk na przeponę powodują, że oddech staje się płytki i ciężki, a my ospali i zmęczeni.

Dlatego powstał fotel z Systemem VMS Orthopedic, który pozwala na ruch siedziska we wszystkich kierunkach i „zmusza” ciało do systematycznego ruchu. Dzięki ruchomemu siedzisku nacisk rozłożony jest prawie na połowę powierzchni całkowitej krążka międzykręgowego, nie ulega on odkształceniu, a impulsy nerwowe i energetyczne swobodnie przepływają przez nasze ciało redukując dolegliwości związane z negatywnymi skutkami pracy biurowej. Co więcej naprzemienny nacisk na całą powierzchnię krążka zaopatruje dyski w energię, która pobudza aktywność i wydajność pracownika.

Siedzenie biodynamiczne. Rozłożenie nacisku prawie na połowę powierzchni krążka międzykręgowego, gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa.

Fotele z Systemem VMS Orthopedic zapewniają nam:

 • odpowiednią ilość ruchu
 • aktywizują układ mięśniowy
 • gwarantują właściwą postawę podczas siedzenia

Oznacza to że oddech staje się głębszy, krążenie jest pobudzone, przepływ krwi nie jest hamowany,
a mózg zaopatrywany jest w odpowiednią ilość tlenu – dzięki czemu:

 • mamy więcej energii
 • wzrasta nasze pozytywne nastawienie
 • a tym samym wydajność w pracy.

System VMS Orthopedic jest mechanizmem, skonstruowanym przez jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm niemieckich. Wdrożenie systemu poprzedzone zostało szczegółowymi badaniami medycznymi, technicznymi i jakościowymi przeprowadzonymi w prestiżowych instytutach i ośrodkach badawczych w Niemczech. Można powiedzieć, że to Mercedes wśród foteli biurowych.